O nas

W centrum szachowym chcemy dbać o stabilny rozwój charakterów i umysłów młodych (i nie tylko) osób. Nie ograniczamy się do przybliżania elementów teorii i techniki szachów. Wykorzystując interdyscyplinarne narzędzia, zawierające elementy logiki, matematyki, historii i geografii chcemy stymulować rozwój aktywności twórczej i dobre nawyki pracy, obowiązkowości i umiejętności współżycia z innymi ludźmi.

Kadra

Kadrze przewodniczy Arcymistrzyni Monika Krupa dbając o wysoki poziom wiedzy i pasji nizbędnych do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Monika Krupa

Arcymistrzyni FIDE od 2008 roku. Zdobyła dwukrotnie tytuły mistrzyni Polski juniorek. Czterokrotnie wystąpiła na mistrzostwach świata juniorek. W roku 1997 roku reprezentowała Polskę na drużynowych mistrzostwach Europy w Puli. Wystąpiła dziewięciokrotnie w finałach mistrzostw Polski kobiet, w 1996 roku zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski Kobiet. Zwyciężyła m.in. w międzynarodowych turniejach rozegranych w Ołomuńcu (1998, 2006), Lubniewicach (2002). We Wrocławiu w 2005r. zdobyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski.

Doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży zdobywała m.in. podczas pracy w klubie szachowym Polonia, Zespole Szkół "EKOLA", Niepublicznym Zespole Edukacyjnym "ALIS", Przedszkolu Publicznym nr28 "Fantazja" i Autorskim Przedszkolu Niepublicznym "Król Maciuś".